top of page
Ogród z tarasami, Konstancin Jeziorna
 

Projektanci: Wojciech Pytel
Powierzchnia: 50m²
Lokalizacja: Warszawa

 

     
Nawet niewielka przestrzeń ogrodowa (częsta w przypadku obszaru centrum miasta) zaaranżowana w odpowiedni sposób może stać się idealnym miejscem wypoczynku. Dowodem  jest ten  projekt, który łączy ozdobną aranżację z potrzebami użytkowników.

Głównymi elementami są dwa drewniane tarasy, które dzięki ustawieniu na różnych wysokościach powiększają optycznie przestrzeń ogrodu. Na górnym tarasie zaproponowano  fotel i stolik ustawione pod parasolem. Umożliwia to wypoczynek przy kawie lub posiłku. Meble odporne na warunki atmosferyczne zapewniają odpowiednią wygodę. Obok tarasów zaproponowano przestrzeń wypoczynku na hamaku. Ogród tarasowy otoczony został ogrodzeniem z pnączami zapewniając intymność jego użytkownikom.

Całość ogrodu dopełnia oczko wodne obsadzone barwną roślinnością, które jest nie tylko elementem ozdobnym, ale zapewnia również odpowiedni mikroklimat.

 

Dzięki rysunkom technicznym i dokładnym opisom ogród zrealizowany został samodzielnie przez właścicieli, oszczędzając przy tym czas i pieniądze poniesione w przypadku realizacji zadania "bez projektu".

bottom of page