O NAS

GRINER to firma oferująca kompleksowe usługi związane z zagospodarowaniem terenów. Planujemy przestrzeń w duchu zrównoważonego rozwoju, dbając  o to co było, jest i będzie. Ważny jest dla nas człowiek w kontekście natury, kultury i technologii. Inspirują nas naturalne krajobrazy łąk, okrajków lasów, brzegów rzek,  ale chętnie nawiązujemy do elementów wykreowanych przez człowieka jak śluzy, nasypy kolejowe, pola uprawne, sady, lasy produkcyjne czy żywopłoty znane z ogrodów pałacowych.

W naszych projektach wykorzystujemy odbicia. Odbija się przeszłość w teraźniejszości, krajobraz w ogrodzie, ogród w elewacji budynku, człowiek w tafli wody. Planujemy przestrzeń w taki sposób, by w najbardziej trafny sposób wpisać się w kontekst oraz sprostać wyzwaniom, jakie stawia przed nami upływający czas. 

 

Proces projektowy jest dla nas jak planowanie utworu przez kompozytora. Uwzględniamy takie elementy jak harmonia, rytm, dominanta czy kontrapunkt. Nie korzystamy przy tym z jednego "przepisu". W niektórych projektach przestrzeń  żyje swoim życiem, improwizuje, zaciera granice i przypomina naturalny krajobraz.  W innych zaś  stoi do niego w opozycji manifestując równym trawnikiem i mono gatunkowym żywopłotem.

 

W zakres projektów wchodzą obiekty w różnej skali: ogrody przydomowe, zieleń osiedlowa, parki i skwery. Chętnie bierzemy udział w działaniach z zakresu rewitalizacji i renaturyzacji przestrzeni.

Współpracujemy z architektami, specjalistami branżowymi (m.in. geodetami, drogowcami, brukarzami, ogrodnikami) i dostawcami materiałów.

KNOW HOW

- posiadamy szeroką  wiedzę i doświadczenie

- wykorzystujemy nowoczesne technologie

- jesteśmy członkami stowarzyszeń

POMYSŁOWOŚĆ

- łączymy sztukę, inżynierię i naturę, jesteśmy inżynierami-artystami

- nie polegamy na schematach,

- problemy przekształcamy w szanse

DOBRE RELACJE

- polegamy na szczerości  i zaufaniu

- dostosowujemy się do różnych sytuacji

- pracujemy pełni zaangażowania i uśmiechu

 

PROFESJONALNY PROJEKT

 

- wykonujemy projekty koncepcyjne i wykonawcze (opr. CAD), wizualizacje 3d i rysunki odręczne

- zapewniamy oryginalność i dokładność

 

SPRAWNA REALIZACJA

 

- nadzorujemy proces realizacji na różnych etapach,

- współpracujemy ze sprawdzonymi podwykonawcami i dostawcami

- zapewniamy GWARANCJĘ

 

OPTYMALIZACJA

 

- wykonujemy kosztorysy i harmonogram prac, optymalizujemy koszty

- nasz projekt pozwala zaoszczędzić nawet do 15% wartości inwestycji.

mgr inż. Wojciech Pytel

architekt krajobrazu, właściciel

 

Absolwent kierunku Architektura Krajobrazu w SGGW. Doświadczenie zdobywał w pracowniach projektowych i wykonawczych. Uczestnik licznych szkoleń, warsztatów i wystaw.

Posiada uprawnienia Inspektora Nadzoru Terenów Zieleni SITO NOT. Zajmuje się  projektowaniem oraz nadzorem i koordynacją prac.

Zainteresowania: przestrzeń publiczna, nowoczesne technologie przyjazne środowisku, zbiorniki wodne, botanika

mgr inż. Paulina Pytel

architekt krajobrazu

 

Absolwentka kierunku Architektura Krajobrazu w SGGW. Posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu ogrodów. Zajmuje się projektowaniem przestrzeni zewnętrznych. Specjalizuje się w kameralnych aranżacjach, ze szczególnym uwzględnieniem relacji człowiek - otoczenie.

Zainteresowania: ogrody, design, zieleń we wnętrzach

Współpracujemy między innymi z:

ogrodosfera.pl