top of page

O NAS

GRINER to firma oferująca kompleksowe usługi związane z zagospodarowaniem terenów. Planujemy przestrzeń w duchu zrównoważonego rozwoju, dbając  o to co było, jest i będzie.

Ludzie są dla nas ważni, w kontekście natury, kultury i technologii. Inspirują nas naturalne krajobrazy  lasów, łąk,  brzegów rzek. Często nawiązujemy do elementów wykreowanych przez człowieka jak baseny, fontanny, boiska, śluzy, nasypy kolejowe, pola uprawne, sady, żywopłoty znane z ogrodów pałacowych.

W naszych projektach wykorzystujemy odbicia. Odbija się przeszłość w teraźniejszości, krajobraz w ogrodzie, ogród w elewacji budynku, człowiek w tafli wody. Planujemy przestrzeń w taki sposób, by w najbardziej trafny sposób wpisać się w kontekst oraz sprostać wyzwaniom, jakie stawia przed nami upływający czas. 

 

Proces projektowy jest dla nas jak planowanie utworu przez kompozytora. Uwzględniamy takie elementy jak harmonia, rytm, dominanta czy kontrapunkt. "Pustka" jest dla nas ważnym elementem kompozycji.  Podobnie jak cisza, "bez-dźwięk" w muzyce, pozwala nam zrozumieć lepiej całe założenie.  Często odkrywamy, że mniej znaczy więcej. Nie korzystamy przy tym z jednego przepisu. W niektórych projektach przestrzeń  żyje swoim życiem, improwizuje, zaciera granice i przypomina naturalny krajobraz.  W innych projektach przestrzeń manifestuje trawnikiem i mono-gatunkowym żywopłotem.

 

W zakres projektów wchodzą obiekty w różnej skali: parki i skwerytereny osiedli mieszkaniowych, szkół i uczelni, ogrody przydomowe.

Chętnie bierzemy udział w działaniach z zakresu rewitalizacji i renaturyzacji krajobrazu.

Współpracujemy z architektami, specjalistami  (m.in. geodetami, drogowcami, brukarzami, ogrodnikami) i dostawcami wyselekcjonowanych materiałów.

KNOW HOW

- posiadamy szeroką  wiedzę i doświadczenie
- wykorzystujemy nowoczesne technologie
- jesteśmy członkami stowarzyszeń
i federacji  krajobrazu

POMYSŁOWOŚĆ

- łączymy sztukę, inżynierię i naturę, jesteśmy inżynierami-artystami
- nie polegamy na schematach,
- problemy przekształcamy w szanse

DOBRE RELACJE

- polegamy na szczerości  i zaufaniu
- dostosowujemy się do różnych sytuacji
- pracujemy pełni zaangażowania i uśmiechu

 

PROFESJONALNY PROJEKT
 
- wykonujemy projekty koncepcyjne i wykonawcze (opr. CAD), wizualizacje 3d i rysunki odręczne
- zapewniamy oryginalność i dokładność

 

KONTROLA JAKOŚCI
 
- kontrolujemy jakość materiału (rośliny, kamienie, materiały budowlane)
- prowadzimy nadzór autorski, - koordynujemy ekipy

- zapewniamy nadzór

 

OPTYMALIZACJA
 
- wykonujemy kosztorysy i harmonogram prac, optymalizujemy koszty
- nasz projekt pozwala zaoszczędzić nawet do 15% wartości inwestycji.

mgr inż. Wojciech Pytel

architekt krajobrazu, właściciel

 

Absolwent kierunku Architektura Krajobrazu w SGGW. Doświadczenie zdobywał w pracowniach projektowych i wykonawczych. Uczestnik licznych szkoleń, warsztatów i wystaw.

Posiada uprawnienia Inspektora Nadzoru Terenów Zieleni SITO NOT. Zajmuje się  projektowaniem oraz nadzorem i koordynacją prac.

Zainteresowania: przestrzeń publiczna, nowoczesne technologie przyjazne środowisku, zbiorniki wodne, botanika

mgr inż. Paulina Pytel

architekt krajobrazu

 

Absolwentka kierunku Architektura Krajobrazu w SGGW. Posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu ogrodów. Zajmuje się projektowaniem przestrzeni zewnętrznych. Specjalizuje się w kameralnych aranżacjach, ze szczególnym uwzględnieniem relacji człowiek - otoczenie.

Zainteresowania: ogrody, design, zieleń we wnętrzach

Współpracujemy między innymi z:

ogrodosfera.pl
bottom of page