top of page
015.jpg
Ogród leśny Magdalenka - projekt i realizacja
 

 

Projektanci: Wojciech Pytel

Powierzchnia: 700 m²

Lokalizacja: okolice Warszawy

Projekt: 2014r.

Realizacja: 2015r.

 

 

Główną ideą projektową stało się pogodzenie LASU i OGRODU na jednej przestrzeni. Zastosowano kompozycję opartą o gradientowe (nieostre) przejście z części leśnej do części ogrodowej. Rabaty roślinne wyznacza złagodzona linia łamana, która nadaje całości odpowiedniej dynamiki i nowoczesności. Naturalistyczny charakter podkreślono stosując gatunki typowe dla lasów jak borówki, poziomki, trzcinnik, sosna, wrzosy i wrzośce, trzmielina, paprocie, konwalie, kokorycz, parzydło leśne.

 

Na etapie koncepcji oprócz kompozycji ustalono materiały użyte do budowy ogrodu. Dobrano je w taki sposób, aby elementy wprowadzone współgrały z tymi już istniejącymi to znaczy:

 

- nawierzchnie z kostki szarej współgrające z szarością na elewacji,

- mała architektura oraz urządzenie zabawowe z drewna, w kolorze sosnowych pni.

 

Ustalono także  dobór roślinności, kształtowanie spadków nawierzchni, rozmieszenie elementów programowych jak drewutnia, altana, śmietnik; zaproponowano rozwiązania techniczne odprowadzenia wody opadowej oraz system automatycznego nawadniania rabat roślinnych i trawnika, ustalono także rodzaj i rozmieszczenie oświetlenia oraz wprowadzenie ozdobnych kompozycji z kamieni, które nadają całości wyrazu.

 

architekt krajobrazu wojciech pytel ziel
001.jpg
003.jpg
014.jpg
000.jpg
002.jpg
bottom of page