top of page
Nowoczesny ogród geometryczny z miejscem zabaw dla dzieci
 

Projektanci: Wojciech Pytel, Paulina Malicka
Powierzchnia: 900 m²
Lokalizacja: Warszawa

 

    Projekt obejmował wykonanie koncepcji wraz z wizualizacjami, projekt wykonawczy nawierzchni i roślinności wraz z wymiarowaniem i opisem technicznym oraz kosztorys.

 

Zgodnie z oczekiwaniami właścicieli działki zaprojektowany został ogród w stylu nowoczesnym. Kompozycja oparta została o proste, geometryczne kształty, które pozwoliły na wydzielenie różnych stref funkcjonalnych.

W części frontowej zaprojektowano podjazd, śmietnik oraz trawnik. Osłonę od strony ulicy stanowi żywopłot przed którym w równych odstępach posadzone zostały katalpy o kulistych koronach. Z części frontowej do dalszych części ogrodu przechodzimy ścieżką z płyt w trawnik, podziwiając jednocześnie wrzosowisko i trzy brzozy w ogrodzie żwirowym z ozdobnymi trawami oraz krzewy derenia, które zimą zdobią ogród czerwonymi pędami. Kolejną strefą jest miejsce zabaw dla dzieci wyposażone w wielofuncyjne urządzenie zabawowe. Obok zaaranżowano roślinnośc jak leszczyna, klon, tawuły oraz kwitnące byliny, które zachęcają do nauki przyrody (noski klona, orzechy leszczyny, kwiatostany i zapachy bylin). Tuż przy domu zaprojektowano taras z drewna egzotycznego oraz donicę betonową z soliterem wiśni w odm. Pissardi, która obsypując się różowymi kwiatami jest królową wiosny. Naprzeciwko tarasu wśród ozdobnych bylin zaaranżowano miejsce na huśtawkę. Uzupełnieniem ogrodu ozdobnego jest ogród użytkowy z kwaterami warzywnymi, krzewami owocowymi i domkiem narzędziowym.

Projektowany ogród, dzięki konsekwencji w kompozycji oraz użytych materiałach stanowi spójną i harmonijną przestrzeń przeznaczoną do wypoczynku.

  
 

bottom of page