top of page

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
Nowoczesny ogród geometryczny z miejscem zabaw dla dzieci
 

Projektanci: Wojciech Pytel, Paulina Malicka
Powierzchnia: 900 m²
Lokalizacja: Warszawa

 

    Projekt obejmował wykonanie koncepcji wraz z wizualizacjami, projekt wykonawczy nawierzchni i roślinności wraz z wymiarowaniem i opisem technicznym oraz kosztorys.

 

Zgodnie z oczekiwaniami właścicieli działki zaprojektowany został ogród w stylu nowoczesnym. Kompozycja oparta została o proste, geometryczne kształty, które pozwoliły na wydzielenie różnych stref funkcjonalnych.

W części frontowej zaprojektowano podjazd, śmietnik oraz trawnik. Osłonę od strony ulicy stanowi żywopłot przed którym w równych odstępach posadzone zostały katalpy o kulistych koronach. Z części frontowej do dalszych części ogrodu przechodzimy ścieżką z płyt w trawnik, podziwiając jednocześnie wrzosowisko i trzy brzozy w ogrodzie żwirowym z ozdobnymi trawami oraz krzewy derenia, które zimą zdobią ogród czerwonymi pędami. Kolejną strefą jest miejsce zabaw dla dzieci wyposażone w wielofuncyjne urządzenie zabawowe. Obok zaaranżowano roślinnośc jak leszczyna, klon, tawuły oraz kwitnące byliny, które zachęcają do nauki przyrody (noski klona, orzechy leszczyny, kwiatostany i zapachy bylin). Tuż przy domu zaprojektowano taras z drewna egzotycznego oraz donicę betonową z soliterem wiśni w odm. Pissardi, która obsypując się różowymi kwiatami jest królową wiosny. Naprzeciwko tarasu wśród ozdobnych bylin zaaranżowano miejsce na huśtawkę. Uzupełnieniem ogrodu ozdobnego jest ogród użytkowy z kwaterami warzywnymi, krzewami owocowymi i domkiem narzędziowym.

Projektowany ogród, dzięki konsekwencji w kompozycji oraz użytych materiałach stanowi spójną i harmonijną przestrzeń przeznaczoną do wypoczynku.

  
 

bottom of page